מחלקת הדמיה​

מחלקת הדימות במרכז המומחים חוות דעת הינה המחלקה הגדולה ביותר בישראל העוסקת בהדמיה וטרינרית. המחלקה משרתת את המחלקות השונות של מרכז המומחים ומבצעת בדיקות דימות מכל הסוגים לבע"ח אשר מופנים למרכז המומחים מרופאים וטרינרים  מהמרפאות השונות בכל רחבי הארץ. המחלקה מספקת שרותי הדמיה גם לבע"ח המאושפזים והמטופלים במרכז המומחים.

למחלקת הדימות יכולות מתקדמות ביותר. בין יכולות אלה ניתן למנות:

צילומי רנטגן

מכשיר הדמיה ותיק זה משמש באופן שגרתי להדמיה של בית החזה, חלל הבטן והגפיים.

סריקות אולטרה-סאונד

בדיקה זו מאפשרת  (אבחון על קולי) לחלל הבטן, בלוטות אנדוקריניות ובית חזה. אמצעי זה מאפשר אבחון אונקולוגי למציאת ודרוג של גידולים ותהליכים סרטניים. אחד התחומים החדשים ופורצי הדרך בתחום זה היא הדמיה אורטופדית בה ניתן לזהות בעיות בגידים, שררים ורצועות.

סריקות סיטי (טומוגרפיה ממוחשבת)

בדיקה זו נעזרת בקרינת רנטגן על מנת לצור מודל תלת ממדי של האתר שנסרק. בדרך זו ניתן לזהות פתולוגיות בחלל הבטן ובית החזה. שימוש בחומר ניגודי שמוזרק לווריד תוך כדי סריקה, מאפשר אבחנה באזורים בעלי אספקת דם עשירה במיוחד. באופן זה ניתן לזהות גידולים סרטניים, גרורות ותהליכים דלקתיים. הסיטי משמש את הקלינאים והמומחים לאבחון פתולוגיות שידרה, ראש וגפיים.

סריקות אם אר אי (תהודה מגנטית)

אמצעי הדמיה מתקדם זה משמש לסריקה של מערכת העצבים המרכזית וחוט השדרה. לעיתים, בדיקה זו, משמשת גם את האורתופדים לאבחון מתקדם ולא פולשני של הרקמות הרכות השונות.

 

במחלקת הדימות שלנו

ציוד ההדמיה המתקדם והצוות המקצועי בתחום מאפשרים ביצוע הליכי רדיולוגיה פולשנית הכוללים דיגום מונחה אולטרה-סאונד ומונחה סיטי, מתן טיפול מונחה אולטרה-סאונד ועוד.

מרכז הדימות מנוהל ע"י ד"ר אשר זפרני וצוות טכנאי הדמיה מיומן ומנוסה. מרכז הדימות פתוח לקביעת תורים בימים א'-ה' מהשעה 9:00 בבוקר ועד 19:00 ובסופי שבוע וחגים בתיאום מראש. 

דילוג לתוכן